AUTORKA

Romana Andělová

 

Od dětství žila ve svých pohádkách, které zatím tajně střežila v šuplíku.

  • 1993 nastupuje na školu umění a managementu  v Praze - obor: propagační grafika, knižní grafika, dějiny umění a videotvorba, zároveň pracuje v prestižním grafickém studiu Mirage.
  • Od roku 1999 - 2002 je autorkou a šéfredaktorkou časopisu "Magazínek" a "Matýsek".
  • Od roku 2002 - 2008 je autorkou časopisu "Bertík" pro společnost Ahold. Mezitím je mimo jiné autorkou lvíčka Tomíka na MS 2004 v ledním hokeji.
  • V roce 2009 zakládá vlastní firmu Krkouni s.r.o. Díky dokonalému příběhu a grafice vstupují do projektu klíčoví investoři. Přejmenováním vzniká grafická společnost ANGELart s.r.o..

 

Studovala jsem jesle, školku, školu základní, školu střední, školu vysokou výtvarnou, grafickou a plnou designu, ale úplně nejvíc mě dala, asi podobně jako Vám, „škola života".

 

Vždy jsem si přála dělat to, co mě baví a podřizovat tomu vše ostatní, protože mě to naplňuje :o)
Miluji příběhy a věřím v pohádky
Často sním, protože mi to dává křídla a já moc ráda létám. Nepotřebuji žádné příliš velké výšky, ono totiž i takové malé nenápadné poletování přináší spoustu radosti
Jsem závislák na svých dětech a přátelích, kteří jsou mou oporou, bimbulipodporou a součástí a důvodem celého mého bimbulení za což jim mooooc Děkuji :o)
Když chci tak bruslím, lyžuju, plavu nebo jezdím na kole...
...ale většinu času kreslím, píšu a tvořím, maluju a miluju, ...protože tomu věřím! :o)

 

Bimbuli Story

Příběh planety Bimbuli je spojen s mým vlasním příběhem. Jako dítě jsem prožila mnoho měsíců s akutní leukémií na oddělení dětské hematologie a onkologie. Bolest, samotu a nečekané odchody kamarádů se mnou tehdy dlouhé měsíce na nemocničním lůžku sdíleli plyšáci, kterým jsem říkala Krkouni. A právě oni jsou teď hlavními hrdiny mých příběhů, které jsem usadila na pohádkovou planetu Bimbuli.

 

Ráda bych Vás touto cestou společně s mými oživlými plyšovými kamarády (kravičkou Bůčou, žirafou Blážou a slonem Pupínem), na ni pozvala. Planeta Bimbuli totiž není jen tak obyčejná planeta. Vytvářím ji společně s dětmi, které zastihl podobný osud. Nyní máte možnost dozvědět se o Bimbuli mnohem více z nového titulu, který vydává nakladatelství Fragment koncem října 2013.  Nepřeji si nic jiného, než aby Vám na ní bylo stejně dobře, jako nám s Krkouny :o)

 

"Nic v našem životě není náhoda. I když je pro nás občas těžké přijímat věci, že se dějí jak se dějí. Jenže vše má prostě svůj důvod. Přijímám všechny zkušenosti a snažím se je ve svém životě využít. Pravda je, že když jste dítě, tak spoustě souvislostem vůbec nerozumíte. A když něčemu nerozumíte, jdete tam, kde vám rozumí! V mém případě to byla právě planeta Bimbuli. Přála bych si ji nabídnout nejen svým dětem, ale Vám všem, a to kdykoliv, když se z jakékoliv příčiny cítíte občas nepochopeni a zatoužíte po svém úkrytu či pocitu bezpečí. Pochopila jsem, že každý ten dar své vlastní fantazie nezískal, ale třeba mu postačí jen chytnout za ruku a ukázat cestu. Proto máte-li chuť, mate možnost, planeta Bimbuli je tady pro Vás. Přeji Vám příjemný let

 

Čáááos Bimbulóóós :o) " R.A.